Ana Sayfa Gündem Bakan Angelkova: Bulgaristan tatil beldelerini seçin! Yunanistan ve Türkiye’de tatil yapıyorsanız 14...

Bakan Angelkova: Bulgaristan tatil beldelerini seçin! Yunanistan ve Türkiye’de tatil yapıyorsanız 14 günlük karantina

641
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0422.JPG

Turizm Bakanı Nikolina Angelkova tatillerini Yunanistan ya da Türkiye’de geçirmeyi seçen Bulgarları ülkeye döndükten sonra 14 günlük karantinada kalacakları konusunda uyardı. Bir gün önce Sağlık Bakanı Kiril Ananiev tarafından „Yurtdışında tatil yapanlara, eve dönünce 14 gün karantina“ uyarısında bulunduğunu hatırlatırız. Hükkümetteki Kırcalili Bakan Angelkova, Parlamento hukuk komisyonunda Sağlık Kanunu’ndaki değişikliklere ilişkin tartışmalara katıldı. Önerilen değişiklikler arasında yerel turizmi destekleyenler de var.
Bakan Angelkova durumun son derece dinamik olduğunu ve Avrupa Komisyonu’nun tek tip sağlık standartlarının getirilmesine ilişkin talimatlarının hala beklendiğini hatırlattı.
Angelkova, „Şu anda en önemli şey, sınırların turistler için nasıl açılacağını değerlendirmek için koronavirüsün yayılmasını izlemektir“ diye belirtti ve Bulgaristan vatandaşlarını yerel tatil beldelerini seçmeye çağırdı.
Fotoğrafta: Temmuz ve Ağustost’ta da Makas’ta durum böyle olursa, Bulgarların yerel plajlardaki sezonu kurtardığı anlamına geliyor
Olaybg.com