Ana Sayfa Siyaset bTV programında İlhan Anday: Asıl önemli olan Dogan ve Borisov’un aralarında neler...

bTV programında İlhan Anday: Asıl önemli olan Dogan ve Borisov’un aralarında neler konuştuğudur, HÖH milletvekillerinin televizyon stüdyolarında seçimleri nasıl gördüğü değil

834
Paylaş

24rodopi.com’dan İlhan Anday, bTV’nin sabah programında, “HÖH milletvekillerinin televizyon stüdyolarında neler konuştuğu değil, asıl önemli olan Ahmed Dogan ve Boyko Borisov’un aralarında neler konuştuğudur” diye belirtti.

HÖH milletvekilleri aylardır, 2019’da, Avrupa Parlamentosu, yerel ve erken parlamento seçimleri olmak üzere üç tür seçim gerçekleştirileceğini söylüyor. Doğan dün gece kendi adamlarının üçüncü güvenoyu hareketini durdurdu ve halkın erken parlamento seçimlerine ihtiyacı olmadığını açıkladı.

İlhan Anday’a göre, uzmanlar ve program hükümeti kurulursa GERB’in sonu yavaş yavaş gelmiş demektir. Anday, “Siyasette Dogan’ın aciyotaj dönemine girdiğimize inanmaya daha meyilliyim. Dogan bir yıl daha kazanmaya bakıyor, Avrupa Parlamentosu ve yerel seçimlerde kendi adamlarını test etmek istiyor, analizle GERB ve HÖH’ü millet meclisinin ana girişinden doğrudan yönetime götürebilecek olan 220.000 seçim desteğinden 400.000 oya çıkarmanın mümkün olup olmadığını görmek istiyor.”

Olaybg.com