Ana Sayfa Gündem Kamu denetçisi adaylarından 23 Ocak’a kadar en az 2 referans ve 3...

Kamu denetçisi adaylarından 23 Ocak’a kadar en az 2 referans ve 3 sayfaya kadar konsept

702
Paylaş

Kırcali Belediyesinde kamu denetçisi pozisyonu için her aday en az iki tane referans sunmalıdır. Bunun yanı sıra kamu dentçisi adayları, faaliyetleri ile ilgili üç sayfaya kadar konsept hazırlamalı. Bulgaristan vatandaşlığı dışında başka vatandaşlığı olmamalı ve en az beş yıl ilçe sınırlarında ikamet etmiş olmalı. Bunlar, kamu denetçisi adaylarının 17 Ocak saat 17: 00 öncesi sunmaları gereken belgelerden bazılarıdır. Belediye Meclisinin geçici komisyonu pozisyon için başvuruları kabul etmeye başladı.

Kriterlere uyan ve belirtilen süre içerisinde belgeleri teslim eden adaylar, sundukları konsepti mülakatta Geçici Komisyon önünde savunmaları gerekecek. Mülakatta, adayın yerel yönetim bilgilerini, yerel yönetim ve vatandaşlar arasındaki ilişki, hakları ve çıkarlarını koruma fırsatları bilgileri kontrol edilecek.

Mevcut kamu denetçisinin görev süresinin sona erdiğini hatırlıyoruz. Bu görevde Rasim Musa bulunuyordu. Musa, yeni kamu denetçisi seçilene kadar görevde kalacak. Yeni kamu denetçisinin seçimi için ise Belediye Meclisi üyelerinden 28 oy gerekmektedir. Belediye Meclisinde HÖH grubu üyelerinin sayısı 23’tür.

Olaybg.com