Ana Sayfa Siyaset Karadayı: Gençlerimiz gidiyor, iş imkanları yönünde bir şeyler yapılmıyor

Karadayı: Gençlerimiz gidiyor, iş imkanları yönünde bir şeyler yapılmıyor

31
Paylaş

HÖH Başkanı Mustafa Karadayı Millet Meclisi tribününden: “Gençler ülkeyi terk etmeye devam ediyor, çünkü iş olanakları için hiçbir şey yapılmayan bir yıl daha geçti. Bulgaristan’da enflasyon da bir gerçek. Enflasyon, maaşlara yapılan zammı da yok edecek” diye belirtti.

Kırcali milletvekili, 2018 yılında ülke yönetimi değerlendirmesinin üç kelimeyle belirlenebileceğini söyledi – skandallar, boşa geçen zaman ve tekrar skandallar.

Karadayı daha, “Geçtiğimiz yıl Bulgaristan için kaybedilen bir siyasi süreçtir. Hükümet ekonomik büyüme kaydediyor, ancak gerçekler başka – % 3.1 oranında bir büyüme AB’ye yetişmek için yeterli değil” diye belirtti.

HÖH Başkanı, “Büyümenin üç faktörü olan yatırım, ihracat ve tüketimden, genel olarak sadece sonuncusu çalışıyor. Yönetimin yerinde çalışmadığından dolayı ise, diğer iki unsur gerçekte yok” diye ilave etti.

Karadayı, “HÖH gelişim öncelikleri ve programları için diyalog ve fikir birliği arayacak. Bulgaristan vatandaşları için önemli olan konulara çözüm bulma zamanı geldi, ancak bu sorunlar sokaklarda çözülmeyecek. Bu sorunlar, ekonomik büyümenin koşullarını oluşturmak için ciddi bir siyasi değerlendirme bekliyor” diye belirtti.

Fotoğrafta: Üç gün önce Kırcali’de Karadayı, yerel teşkilat üyeleri önünde, HÖH’ün Bulgaristan’nın birinci siyasi gücü olabileceğini söyledi.

Olaybg.com