Ana Sayfa Siyaset Karadayı: Sonbaharda Kırcali ilinde 7 belediye başkanılığında 7 zafer!

Karadayı: Sonbaharda Kırcali ilinde 7 belediye başkanılığında 7 zafer!

373
Paylaş

HÖH Başkanı Mustafa Karadayı HÖH il teşkilatına, 27 Ekim seçimlerde 7 Kırcali ilçesini Hak ve Özgürlükler Hareketi belediye başkanı adayları kazanması görevini verdi. Şu anda HÖH bunlardan sadece 6’sını yönetiyor, Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer DOST partisinden.
Belirtilenlere göre, HÖH için önemli olan yerel yönetimdeki etkisini koruyabilmek, hedefi ise bu etkiyi HÖH’ün geleneksel belediyelerindeki GERB’in belediye başkanlığı seçimlerini kazandığı Kuzeydoğu Bulgaristan’a genişletmeye çalışmaktır.
Bugünkü HÖH Merkez Konseyi toplantısından haberler bunlardı.
Toplantıda Karadayı, “Avrupa seçimlerinin sonuçlarını ve ülkemizdeki sosyo-politik durumu, yapılarımızın durumunu analiz ettik. Yaklaşan yerel seçimler konusunda kararlara vardık, belediye meclisi üyesi ve belediye başkanı adayları için kriterler ve prosedürler hazırladık. Analiz ayrıca ülkenin ekonomik durumunu, reform eksikliğini, hak ve özgürlüklerin durumunu ve halkın sağlık durumunu da kapsıyor” diye konuştu.
Ahmed Dogan’ın Avrupa seçimlerinde HÖH’e 430.000 oyu hedef olarak belirlediğini, 350.000 oydan daha düşük bir sonucun bir başarısızlık ve acil bir tam yeniden yapılanma anlamına geleceği konusunda uyardığını hatırlıyoruz. Seçimlerde 317.000 oy alan HÖH yeni bir analiz yaptı ve bunun iyi bir sonuç olduğu açıklandı. Ayrıca 100.000’den fazla HÖH seçmeninin Batı Avrupa’ya gittiği bildirildi.
Gelecek seçimler için Cumartesi günü DOST merkez yönetimi bir araya gelecek, Lütvi Mestan ekibini Plovdiv’de toplayacak.
Bu arada, Kasim Dal’ın da Kırcali belediye başkanlığına aday göstereceği ortaya çıktı.
Olaybg.com