Ana Sayfa Gündem Kırcali, 1 No’lu Almanı hayran bıraktı … „İki din, bir aile“

Kırcali, 1 No’lu Almanı hayran bıraktı … „İki din, bir aile“

609
Paylaş
cof

Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis, Federal Almanya Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Herbert Salber ile görüştü.
Hasan Azis, Kırcali ilçesinin gelişimi, son yıllarda şehirde gerçekleştirilen projeler, Belediyenin proje hazırlığı ve Avrupa fonlarıyla gerçekleştirilen yeni projeler ile ilgili Almanya’nın Bulgaristan’daki bir numaralı diplomatına bilgi verdi. Belediye Başkanı, Almanya’da başarılı olan Kırcali şirketlerinin bulunduğunu, birçok Kırcalilinin Almanya’da yaşadığını, ancak şehrimizin Almanya’nın bir belediyesi ile yakın dostluklarının henüz olmadığını dile getirdi.
Belediye Başkanı, Kırcali nüfusunun etnik ve dini yapısı açısından her zaman hoşgörü ve birlik mesajları verdiğini söyledi. Şehrimizin, son yıllarda otomotiv sektöründeki en büyük yatırıma sahip olduğunu ve iki ay içinde yeni bir güç kaynağı sistemleri fabrikası açılacağı bilgisini de verdi.
Sayın Herbert Salber, bölgedeki Hristiyanların ve Müslümanların barış içinde bir arada yaşaması hakkında söylenenleri can kulağı ile dinledi, Kırcali ilçesiyle ilgili detaylı bilgi için teşekkür etti. Herbert Salber, Kırcali Belediyesi ile dostane ilişkiler kurma ve kardeş olma yönünde Almanya’da bir belediye ile yakın irtibat kurma konusunda yardımcı olacağına söz verdi.
Olaybg.com