Ana Sayfa Gündem Lütvi Mestan: Sola döndüm, çarpma ise ön taraftan ve sağdan gerçekleşti! Baba...

Lütvi Mestan: Sola döndüm, çarpma ise ön taraftan ve sağdan gerçekleşti! Baba karşı yönde araç kullanıyordu! (video)

754
Paylaş

Kırcali’de gerçekleştirilen basın toplantısında Lütvi Mestan şunları anlattı: “Dur işaretinde durdum. Bakınıp Kırcali yönündeki trafik şeridine katılmak için sola döndüm. Bu esnada Makas yönünde hareket halinde olan ve yan, karşı şeride geçmiş olan bir BMW markalı araç aracıma çarptı. İddiaya göre, önceliğini gözetmediğim ve soldan gelen bir araç nasıl oluyor da aracıma önden ve sağdan çarpıyor?”. Kendisi bir kez daha suçsuz olduğunu ve başkasının suçunu üstlenmek istemediğini açıkladı.

Mestan, kazadan sonraki ikinci günde sanık olarak suçlandığını, ancak ölen çocuğun babası olan diğer sürücünün suçlanmadığını belirtti.

Mestan daha şunları anlattı: “Birçok kişi sorgulandı, ancak şimdiye kadar hiçbir olay tanığı sorgulanmadı. Yani ardımdan gelen araçtaki kişiler. Bunlardan hiç biri sorgulanmamıştır. Aksine, olay yerine 30-40 dakika veya bir saat sonra gelenlerle görüşmeler yapıldı. Başımı airbagden kaldırdıktan sonra, kapıyı açtım ve beni takip edenlere ve arabamın yanına gelen insanlara hiç bir söz söylemeden diğer arçtaki yolcuların durumunu görmeye gittim. Çarpışmada araçtan fırlayan kadın yanda yatıyordu. Baba ve çocuk araçtan çıkmışlardı. Bebeği aramaya başladık. Yunanistan’dan dönen araçlar da durdu, onlar da yardımcı oldular. Yardım çağırmak için telefonumu aramaya başladığımda, yan taraftaki bir adamın 112 acil hattı aradığını ve iki ambulans istediğni duydum.”

Olaybg.com