Ana Sayfa Siyaset Mehmed Hoca DOST partisinin Kırcali belediye başkanı adayı

Mehmed Hoca DOST partisinin Kırcali belediye başkanı adayı

340
Paylaş

24rodopi.com’un verdiği habere göre, partinin başkanı Lütvi Mestan ve seçim kurulu kararı ile Mehmed Hoca DOST partisinin Kırcali belediye başkanı adayıdır. AP üyeliğine de aday olan partinin başka bir üyesi de aday olarak gösterilmiştir, ancak Lütvi Mestan’a göre, “Hoca’nın karizması parti için daha iyi bir sonuç getirecek”tir.
Kırcali’deki HÖH’ün eski il başkanı Mehmed Osman Hoca, DOST partisinin iki başkan yardımcısından biridir. Kendisi HÖH milletvekili olarak da görev yapmıştır. 1993’te Mehmed Hoca’nın önderliğinde sayıları 70’i aşan delegelerin tümü HÖH’ün Ulusal Konferansını terk ettiğini hatırlatırız.
HÖH’ten kovulduktan sonra Hoca, SDS ile bir ortaklık beklentisi ile Demokratik Değişim Partisini kurdu, ancak SDS uzatılan bu eli kabul etmedi. Daha sonra, filozof Mehmed Hoca, İsrail’de inşaatçı ve Türkiye’de öğretmen olarak çalıştı.
Şaşırtıcı bir şekilde, DOST’un kuruluş toplantısına katıldı ve bugün Lütvi Mestan’ın „sağ kolu“ olmayı başardı. Skalişte köyü doğumludur, halen bu köyde yaşamaktadır.

Olaybg.com