Ana Sayfa Gündem “Sahtekar adam”: Daha az hapis cezası istiyorum, çok hastalıklarım var!

“Sahtekar adam”: Daha az hapis cezası istiyorum, çok hastalıklarım var!

948
Paylaş

24rodopi.com’un dava ile ilgileri bulunan avukatlardan Kırcali’nin yeraltı dünyasının sembolü haline gelmiş Cevail S.- Kuş’un kendisine yönelik davanın son oturumunda: “Suçluyum, özür dilerim. Diyabet hastasıyım. Daha birçok hastalığım var, en düşük cezanın altında bir karar almanızı rica ediyorum” talebinde bulunmuş.
Ancak Kuş, namı diğer “Sahtekar adam”, cezasını hafifletememiş. Son dolandırıcılığı yüzünden Kırcalili ilk başta “ağır” olmak üzere 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cevail S. 2.850 € tutarında mülk hasarına neden olama suçundan suçlu bulundu. Kendisi bu parayı, yeni ev alan bir Kırcalilinin evini döşemek üzere almış. Savcılık 9 yıl hapis cezası istemiş.
Dava defalarca ertelendi, ancak Kuş bir kez dahi soruşturma esnasında göz altına alınmadı. 1000 lev karşılığında serbest bırakıldı. Kendisi tedavi ve geçirdiği ameliyattan dolayı gözaltına alınmıyordu. İlk başta Cevail S. Bölge Mahkemesinden ceza almıştı, ancak ancak savunmasından itirazda bulunarak, ilçe yargıçları tarafından prosedür ihlali nedeniyle kaldırıldı. Sanığın savunmasını zorlaştırana olayın ne zaman gerçekleştiği belli değilmiş.
C. S.’nin avukatına göre: “kararda „dolandırıcılık“ suçunun konusu belirtilmemiş, “ev elektrikli eşyalar” genellemesi ise suçun ayrıntılarında eksiklik yaratmaktadır.”.
Bölge mahkemesi davayı geri çevirdi. Ancak yeniden görülen davada Cevail yine hapis cezasına çarptırıldı.
Şu anda Cevail yine parmaklıklar ardında, ehliyetsiz araç kullanma suçundan bir yıl dört ay hapis cezasını çekiyor. 47 yaşındaki Cevail, geçen yıl Şubat ayında polis tarafından durdurulmuş. Polislerin şöförün ehliyeti alındığını tespit ettikten sonra aracın plakaları sökülmüş. Mayıs ayında Cevail S. Yabancı plakalı bir aracı kullanırken yakalanmış.
Ehliyeti 2016 yılında alınmış, aynı yılın Aralık ayında ise iki kez yine araç kullanarak yakalanmış.
Savcılıktan: “Şu ana kadar Cevail S. birçok kez cezaya çarptırılmış ve hapis cezası çekmiştir. Bölge mahkemesinin kararı Kırcali İl Mahkemesi tarafından onaylanmış ve şu anda Cevail S. verilen cezasını çekiyor” diye açıklandı.

Olaybg.com