Ana Sayfa TOP Satılan bir mülk ve Bulgaristan’daki Müftülük ile “Türk” partilerinin sessizliği

Satılan bir mülk ve Bulgaristan’daki Müftülük ile “Türk” partilerinin sessizliği

841
Paylaş

Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğünün Sofya’daki bir kıymetli mülkü icra memuru tarafından satılışa çıkarılıyor. Ardından sessizlik.

Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanlar Diyaneti Baimüftülüğü kurumunun bu değerli mülkü satılıyor. Yine sessizlik.

Ülke genelindeki Müslüman din adamları hüsran ve umutsuzlukla: “İslam Enstitüsü binası artık bizim değil” diye belirtiyor. Müftülük susuyor. Bulgaristan’daki “Türk” partilerinin liderleri de susuyor.

Sofya’daki Türk Büyükelçiliği tarafından düzenlenen son etkinlikte, seçmenler arasında din yoluyla propaganda fırsatlarını kaçırmayan üç partinin temsilcileri yer aldı. Son seçimlerde ise bu partilerden bir tanesi din adamlarını siyasi amaçla dahi kullandı.

Ülkemizde Müslümanlar Diyaneti sayesinde kaç kişi zengin oldu! Ve “Türk” partilerinden ne de çok milyoner doğdu! Sözü edilen etnik gruba faydaları tartışılır. Bulgaristan’daki Müslümanların bu “öndegelen” kimselerden elde ettiği faydalar açıkça görülüyor.

Bugün sessiz kalanlar, gelecek yıl satılan mülkün konusunu gündeme getirecek – 2019’da seçimler var. Geç kalınmış olunacak. Ve rahatsız edici olacak.

Seçimlere kadar Yüksek İslam Enstitü’nün mezunlarının bulunması gereken yerde, bir alışveriş merkezi temellerinin atılması muhtemeldir. Ve büyük ihtimal tabellasında “Eski Hocalar” AVM gibi bir şeyler yazacak.

Sessizlik. Tedirgin bir sessizlik.

Olaybg.com