Ana Sayfa Siyaset Tsveta Karayançeva GERB Yönetim Kuruluna girdi, Tsvetanov 1046 “kabul” oyu ile parti...

Tsveta Karayançeva GERB Yönetim Kuruluna girdi, Tsvetanov 1046 “kabul” oyu ile parti görevlerinden serbest bırakıldı, buna karşı sadece 10 kişi “ret” oyu kullandı

439
Paylaş


Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva ve Silistre’den Todor Todorov, Tsvetan Tsvetanov ve Rumyana Bıçvarova’nın serbest bırakılmasından sonra GERB Yönetim Kurulu’nun yeni üyeleri oldu.
Doğu Rodoplar’daki GERB’in bir numaralı insanı ve Kıcali Milletvekili Tsveta Karayançeva partinin zirvesindeki güçlü pozisyonlarını koruyor, bu ise Vali Nikola Çanev’in GERB’in Kırcali belediye başkanı adayı olacağı anlamına geliyor.
1046 oy ile GERB Genel Toplantısı, kendisinin 30 Mayıs 2019’un talebi üzerine, Tsvetan Tsvetanov’u GERB Genel Başkan Yardımcısı ve Yürütme Komisyonu üyesi olarak görevden aldı. Salonda Borisov’un yanına oturan Tsvetanov’un görevden serbest bırakılması için 1046 delege „kabul”, 10’u “ret”oy kullandı, 11’i ise çekimser kaldı.
Başbakan ve GERB lideri Boyko Borisov kongre delegelerinin önünde, „Hiç kimse için merhamet olmayacak, çünkü aksi takdirde parti de olmaz“ diye konuştu.
Tsvetan Tsvetanov gezeteciler önünde, “Bundan sonra, örgütsel bir faaliyette yer almayacağım, seçim kadrosundan sorumlu olmayacağım ve onlara katılmayacağım. İlgili seçimler geçtiğinde, karşılaştırma yapabileceğini düşünüyorum” diye belirtti.
GERB’in bir zamanların ikinci adamı olan Tsvetanov analizler, tahminler ve güvenlik ile Avrupa-Atlantik aktiviteli bir merkezi oluşturma sürecinde olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra medyalarda, Tsvetanov’un 24 Çasa (24 Saat) gazetenin sahibi olduğu ve FOCUS Haber Ajansının satın alınmak üzere müzakerelerde olduğu haberi çıktı.
Olaybg.com