Ana Sayfa Gündem Yeni 30 vaka, kornavirüs hasta sayısı 142 oldu

Yeni 30 vaka, kornavirüs hasta sayısı 142 oldu

694
Paylaş

Dün tespit edilen 30 vaka ile ülke genelinde koronavirüs hastalarının sayısı 142 oldu. Bu veriler ise Ulusal Operasyonel Kurmay Başkanı General Ventsislav Mutafçiyski tarafından açıklandı.
Vakaların bulunduğu şehir sayısı da arttı. Şumen koronavirüs haritasının 11. ili oldu. Şumen Enfeksiyon Ünitesine grip benzeri semptomlarla gelen hasta Bansko’da enfekte olmuştur.
142 koronavirüs taşıyıcısından 84’ü erkek, 58’i kadındır. Hastaların yaş ortalaması 42’dir. En küçük hasta 4, en yaşlısı ise 81 yaşındadır.
General, “Bulgaristan’da ölüm oranı % 2.1’dir. Hafif ve orta ağırlıkta olan hastaların çoğu ev koşullarında tedavi oluyor” diye belirtti.
General Mutafçiyski’nin belirttiklerine göre, üç tedavi olmuş vaka da var. Bunlardan biri Sofya’dan, ikisi ise Pleven’dendir, bu hastalar bugün taburcu olacak. Bu kişiler 30 gün evlerinde karantina altında olacak.
Agence France-Presse, İtalya, hükümetin salgınla mücadele çabalarına rağmen, günde 627 ölüm ile rekor kırdığını ve ölüm oranını 4032’ye yükseldiğini bildirdi.
Olaybg.com