Ana Sayfa Gündem 21 Mart saat 00.00’dan sonra Kırcali’nin giriş ve çıkışlarında ve şehir içinde...

21 Mart saat 00.00’dan sonra Kırcali’nin giriş ve çıkışlarında ve şehir içinde neler olacak?

676
Paylaş

Karmaşık salgın durumu nedeniyle, Kırcali İçişleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü, yolcu taşıyan ve haklı bir sebepleri olmaksızın ziyaret etmek isteyen tüm araçlar için gece yarısından itibaren şehrin giriş-çıkışlarına kısıtlamalar getirmeye başladı. Bu denetimlere şehri terkedenler de maruz kalacak. 21 Mart’ta saat 00.00’da, Sağlık Bakanının yeni salgın tedbirlerinin yer aldığı emirnamesi yürürlüğe girdi. Kontrol noktalarında, polis memurları, araçların sürücüleri ve yolcuları ile görüşecek ve Sağlık Bakanlığının 20.03.2020 tarihli RD-01-143 Emirnamesinde listelenen nedenlerden dolayı seyahat etme aciliyeti yoksa (seyahatler çalışma, yolcuların veya akrabalarının sağlık durumları, yolcuların kalıcı veya güncel bir adreslerine geri dönme (bu belge ile tespit edilecektir) ile ilgili değilse) geri döndürülecektir.
Vatandaşların park, şehir bahçeleri, spor ve oyun alanlarını, açık hava fitness alanları, banklar, barınaklar ve organize açık hava piknik alanları, halka açık yerlere ziyaretleri de durduruldu. Bir yerde ikiden fazla yetişkinin uzun süre kaldıkları fark edildiğinde, uzaktan polis memurları görüşmenin durdurulması ve insanların ayrılması için çağrıda bulunacaktır. Bu, polis araçlarının donatıldığı bildirim sistemleri aracılığıyla yapılacaktır.
İnsanlar sebepsiz evlerini terk etmemelidir.
60 yaşın üzerindeki yaşlılar için saat kısıtlaması getirildi, 60 yaş üzerindeki vatandaşlar her gün sadece 8:30 ila 10:30 arası market ve eczaneleri ziyaret edebilecekler.
Bu yaş grubuna dahil olmayan herkes bu saatlerde market ve eczane ziyaretleri yasaklanıyor, uymayanlar bu yerlere kabul edilmeyecek.
Olaybg.com