Ana Sayfa Gündem 170 imza: Tihomir – Strijba yolu cumhuriyet karayolu statüsüne geçsin!

170 imza: Tihomir – Strijba yolu cumhuriyet karayolu statüsüne geçsin!

958
Paylaş

GERB partisi basın merkezinden, Damyan Kyosev başkanlığındaki Kirkovo Belediye Meclisi GERB grubunun, Tihomir-Strija yolunun belediye belediye mülkünden kamu mülküne geçmesini ve cumhuriyet karayolu ağına devredilmesi önerisini içeren bir rapor sunduğu belirtildi.
Bu öneriyi desteklemek için 170 imza toplayan bölge sakinleri, bu yol kesiminin Makas yolunda bulunduğunu ve yıllardır tamir edilmediği belirtiyor. Bu yol kesini Tihomir ve Kirkovo arasındaki mesafeyi yakleşık 10 kilometre kısaltıyor, ancak özellikle kış aylarında eğilim seviyesinin yüksekliği, azaltılmış gabari ve kesişen bir yol olduğundan bakımı son derece zor.
Damyan Kyosev, “Bu yolun bir cumhuriyet karayolları ağına dahil edilmek üzere yeniden kategorize edilmesini ve belediye başkanının mülkiyet değişikliği için gerekli önlemleri almaya yetkilendirilmesini öneriyoruz. Bundan dolayı da Belediye Meclisi oturumunda tüm üyelerin desteğini bekliyoruz” diye açıkladı. Böylelikle, yol Karayolları Altyapısı Ajansı onarım programına dahil edilebilir ve finanse edilebilir. GERB üyelerinin teklifine, Tihomir ve Malkoç köyleri sakinlerinin imza listesi ek olarak sunuldu.

olaybg.com