Ana Sayfa Gündem Avukatların beklentileri: “Metsan” soruşturması bir aya kadar tamamlanacak!

Avukatların beklentileri: “Metsan” soruşturması bir aya kadar tamamlanacak!

420
Paylaş

6 aylık bebeklerinin yaşamını yitirdiği ailenin avukatları, Litvi Mestan’ın da yer aldığı ağır kazanın soruşturması bir aya kadar sona ermesini beklediklerini belirtiyor. Kazanın oto-teknik bilir kişi raporu ağır kazadan yedi ay sonra hazır. Lütvi Mestan ise davanın tek sanığı olmaya devam ediyor. Ancak Savcılık, ek soruşturmanın halen devam ettiğini belirtiyor. Soruşturma süresi ise üç kez uzatıldı.
Kaza, 14 Nisan 2019’da Zagorsko köyü kavşağında Lütvi Mestan’ın uluslararası yol olan Kırcali-Makas-Komotini yoluna otomobiliyle katılmaya çalıştığı sırada meydana geldi. Kazada Kirkovo ilçesine ailesiyle yolda bulunan 6 aylık Ecrin bebek yaşamını yitirdi. Bebeğin 9 yaşındaki erkek kardeşi ve anne babası yaralandı. Lütvi Mestan olaydan burkulmuş bilek ile kurtuldu. Olaydan saatler sonra, politikacı polis tarafından gözaltına alındı ve dikkatsizlik nedeniyle ölüme sebebiyetle suçlandı. Savcılık iki kez ehliyetini aldı, ancak mahkemece iade edildi.
Gayri resmi kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Lütvi Mestan’ın avukatları kazanın mekanizması hakkında ek hesaplamalar istemiştir.
Olaybg.com