Ana Sayfa Gündem Berlin’deki merdivenler bir gurbetçimizin hayatına mal oldu

Berlin’deki merdivenler bir gurbetçimizin hayatına mal oldu

1794
Paylaş

İnaat işçisi işe acele ederken düşmüş

 

Almanya’da çalışan bir gurbetçimiz kaza neticesinde hayatını kaybetti. 24×7 Rodopi’nin aldığı bilgilere göre, Şiroko Pole köyünden olan 46 yaşındaki inşaat işçisi Berlin’deki bir sitenin merdivenlerinden düşerek hayatını kaybetmiş. Mümün A. Kiraladığı daireden çıkarken kayıp düşmüş. Kaza olup olmadığını belirleyecek Almanya’daki soruşturma ile ilgili ayrıntıları yakından bilenlerin 24rodop.com önünde yaptıkları açıklamaya göre, ölüme yol açan bu kaza geçen Cuma sabah saat 6 sularında olmuştur. Rodoplu inşaat işçisi Almanya başkentindeki iş yerine giderken düşmüş ve başını yaralamıştır. Mümün’ün tanıyan kimseler 24rodop.com’a verdikleri bilgiye göre, beyin kanaması geçirmiş, birkaç saat sonra da yaşamını yitirmiştir.

Hemşehrileri Mümün’ün ilk defa Batı Avrupa’ya çalışmaya gittiğini belirttiler. Bulgaristan’da da yıllardır inşaatlarda çalışmış, ancak ailesi için biraz para kazanmaya karar vermiş. Sekiz aydır Almanya’da bulunan Mümün’ün yanında 21 yaşındaki oğlu da bulunuyormuş.

Şiroko Pole sakinleri, “Burada, köyde yaşıyordu. Annesi, eşi ve küçük kızı evdeler. İşe ecele ederken merdivenlerden düşmüş. Bu kadarını biliyoruz” diye konuya açıklık getirdiler.

Olaybg.com