Ana Sayfa Gündem Damla’sız 96 gün: Mehmed tutuklu, bilirkişi raporları henüz hazır değil!

Damla’sız 96 gün: Mehmed tutuklu, bilirkişi raporları henüz hazır değil!

3516
Paylaş

24rodopi.com, 7 yaşındaki Damla’nın canice katledilmesinden 96 gün geçti, ancak tüm bilir kişi raporları henüz sonuçlanmadığını öğrendi.
Soruşturma iki ay uzatılmıştı ve katil zanlısı Mehmed Hasan hakkındaki iddianame 18 Nisan’a kadar yargıya sunulmalı.
Damla geçen yıl 17 Aralık’ta öldürülmüştü. Küçük kızın cansız bedeni yaşadıkları dairede annesi tarafından bulunmuştu. Yedi yaşındaki kız boğularak öldürülmüş, başı ise bantlanmıştı. Birkaç gün sonra, suçunu itiraf eden kızın 25 yaşındaki kuzeni tutuklanmıştı.
Mehmed Hasan tutuklu yargılanacak.
Soruşturmaya yakın olan kişiler, Mehmed o gece çocuğu bayıltmaya çalıştığını belirttiler. Küçük kızın kuzeni bir beze yapıştırıcı döküp kızın ağzını kapatmış. Ancak son derece zehirli olan bu yapıştırıcı çocuğu boğmuş. Küçük kızın öldüğünü gören katil zanlısı, kızın başını bantlamış.
25 yaşındaki Mehmed, birkaç gün önce Damla’nın kaybetmiş olduğu anahtar ile daireye girmiş. Anahtar, küçük kızın cebinden kuzeninin aracında iken düşmüş. Yakınları tarafından verilen bilgilere göre, Mehmed anahtarı buluş, ancak geri vermemiş.
Mehmed Hasan, Momçilgrad’da 17 Aralık 2017 tarihinin erken saatlerinde gişlenen korkunç cinayeti işlediğini itiraf etti. Mehmed ifadesinde, Damla’nın annesi kendisine 50 lv verdiğini, ancak Momçilgrad merkezinde bulunan dairesine para aramak için girdiğini belirtmiştir. Bu esnada çocuk uyanmış ve paniğe kapılan 25 yaşındaki zanlı Damla’yı öldürmüş. Ancak şu anada cinayetin başka nedenleri olup olmadığı da araştırılıyor.

Cinayetin ardından Danla’nın annesi de birkaç günlüğüne tutuklu kaldı. Anne üç kez poligraf önünde ifade verdi. „Yalan dedektörüne“ göre, çocuğun ebeveynleri „Damla’yı öldürmedim“ ile gerçeği söylüyor.
Mehmed bir süre, Damla’nın eğitim gördüğü anaokulunda görev almış. Katil zanlısı birkaç yıl önce birkaç aylığına geçici bir çalışma programı altında eğitim kurumuna atanmış.
Mehmed, küçük bir çocuğu acımasız ve korkunç bir şekilde kasıtlı olarak öldürmekle suçlanıyor. Bu durumlarda yasalar, en az 15 ila 30 yıl arasında hapis cezası veya ikame olmaksızın ömür boyu hapis cezası öngörmektedir.

olaybg.com