Ana Sayfa Yaşam En iyi satranç oyuncuları Kırcali ve Çernooçene’de

En iyi satranç oyuncuları Kırcali ve Çernooçene’de

1212
Paylaş

Kırcali P.R.Slaveykov okulunda 5. İle 7. Ve 8.ile 10. sınıflar arasında olmak üzere iki kategoride İl Öğrenci Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Müsabakanın bu aşamasında, ilçelerde gerçekleştirilen turnuvalarda belirlenen en iyi satraç takımları yer aldı. Kıyasıya mücadeleden sonra satranç birincileri belirlendi. 5 ile 7. sınıflar arası ilk kategoride 5 puanla Çernooçene Hristo Smirnenski okulu takımı birinciliği elde etti. Takımda Özlem Emin ve Angel Taşev’in önderliğinde Gökdeniz Adem, Mert Hasan, Buse Kerim ve Mustafa Hüseyin yer almakta. Bu kategoride 4 puanla ikinciliği Eminali Tasim  önderliğindeki Kırcali P.R.Slaveykov okulu takımı elde etti. Yönetmenleri Nadejda Sarıeva ile Krumovgrad Vasil Levski okulu takımı nüçüncü oldu.
8. ile 10. sınıflar kategorisinde P.R.Slaveykov okulu takımı birinci, Krumovgrad Vasil Levski okulu takımı ikinci oldu. Birinciliği elde eden takımda dokuzuncu sınıf öğrencisi Nikolay Nikolov ve sekizinci sınıf öğrencileri Zdravko Karacov, Merlin İsmail ve Aksel Emin yer alıyor. Antrenörleri ise Stefan Pavlov’dur.
Kazanan takımlar, 5.-7. sınıf öğrencileri için Kırcali’de, 8.-10. sınıflar için  Haskovo’da düzenlenecek olan turnuvanın bir sonraki aşamasında yer alacak.

olaybg.com