Ana Sayfa Gündem Silivri Belediyesi oy birliği ile Kırcali Belediyesi ile kardeş olmayı kabul etti

Silivri Belediyesi oy birliği ile Kırcali Belediyesi ile kardeş olmayı kabul etti

1141
Paylaş

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Kırcali Belediye Başkanı Yardımcısı Mümün Ali arasında gerçekleştirilen görüşmenin başlıca konusu Kırcali Belediyesi ile İstanbul’un Silivri Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalamak oldu.
Kırcali’den bir heyet, iki belediye arasında imzalanacak olan kardeşlik protokolü ile ilgili ön görüşmelerde bulunmak için Türkiye belediyesini ziyaret etti. Ev sahibi Özcan Işıklar, belediyenin kardeş olma yönündeki ilk adımlarını attığını dile getirdi. Silivri Belediye Meclisi oy birliği ile Kırcali Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzalama teklifini kabul etmiştir. Silivri ile kadeş protokolü imzalama konusu 21 Mart’ta düzenlenecek olan Kırcali Belediye Meclisi oturumunda ele alınacak.
Kırcali Belediyesi heyeti Silivri’de, yaklaşık 400 konuğun ağırlandığı ve Bulgaristan Göçmenleri Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organize edilen kutlamada yer aldı. Kutlama esnasında Bulgaristan göçmenlerine Martenıtsa hediye edildi. Silivri Belediye Başkanı da 1 Mart’tan itibaren kolunda Martenitsa taşıdığını ve onu ilk kez leylek gördüğünde çıkarması gerektiğini, Martenitsa efsanesini bildiğini belirtti. Bulgaristan Göçmenleri Derneği temsilcileri Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a ve kendisine iletmek üzere Mümün Ali tarafından alınan Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis’e plaket sundu.

olaybg.com