Ana Sayfa Gündem Eşini dövmemesi için bir erkeğe 1000 leva veriyorlar!?

Eşini dövmemesi için bir erkeğe 1000 leva veriyorlar!?

1754
Paylaş

Rodoplu kadının ailesi, onu dövmemesi için damatlarına para veriyor. Bu “huzur” vergisi miktarı 1000 leva`ya ulaşmış.
Bu şok eden açıklamaları mehkeme huzurunda Momçilgrad köyünde yaşayan kadının akrabaları yaptı. Kadın, Türkiye’ye gittiklerinden bu yana eşi tarafından sürekli şiddete maruz kalmış. Olayla ilgili bilgileri olan kişiler 24rodopi.com’a, damadın iki küçük çocuğuna da şiddet uyguladığını bildirdiler.
Kadın için bu kabus, evliliğinden kısa bir süre sonra başlamış. Resmi nikahları 2012 yılında kıyılmış. Evliliklerinin başında kadın ve eşi Zagorsko köyünde oturuyorlarmış. Ancak daha sonra, erkeğin anne babasının yaşadığı Bursa’ya yerleşmişler. İki çocukları doğmuş.
Sistematik bir şiddete maruz kalan kadının annesi yargıç önünde şunları paylaştı: “Kızımın eşi çalışmıyor, alkol ve uyuşturucu kullanıyor. Kızımı sürekli dövüyordu, çocuklara da şiddet uyguluyordu. Ziyaretlerine gittiğimde benim önümde kızıma vurdu ve burnunu kanattı, daha sonra çocuklara da vurmaya başladı. Kızıma zarar vermemek için bizden para talep etti.” Kadının ailesi, şiddet uygulanmaması için damatlarına 1000 lev para göndermek zorunda kalmış. Ancak şiddetin ardı arkası kesilmemiş, R. O. ise para istemeye devam etmiş. Kadının akrabalarına göre damatları, kadının erkek kardeşinden de “huzur” vergisi istemeye başlamış. Şiddete maruz kalan kadın, büyük çocuğu ile eşinden kaçmayı başarmış. Ailesinin yanına dönen kadın Momçilgrad yakınlarındaki bir fabrıkada çalışmaya başlamış. Küçük çocuğunun pasaportu olmadığından onu da yanında getirememiş.
Momçilgrad mahkemesi şiddete maruz kalan kadın ve eşi arasında boşanma kararı aldı ve çocukların velayetini anneye verdi. Baba ise 257,50 leva değerinde nafaka ödemek zorunda.

olaybg.com