Ana Sayfa Gündem Kırcali Haskovo karayolunda yeni tabellalar

Kırcali Haskovo karayolunda yeni tabellalar

418
Paylaş

Bulgaristan’da Mart 2020 tarihinden itibaren trafikteki ağır taşıtlar için yürürlüğe girecek kat edilen mesafeye göre elektronik geçiş ücreti toplama sistemi (Toll sistemi) tanıtıldı.
Ulusal Toll Sistemi kurumunun bildirdiklerine göre, yol haritalarının satılacağı yerler artık belirlenmiştir. Bu hizmet, Karayolları Altyapısı Ajansı tarafından sunulacak bir hizmettir, bu ücret ise sürücünün başlangıç ve bitiş noktasını belirlediği mesafe için bir ön ödemedir. 3.5 tonun üzerindeki kamyonlar ve otobüsler için geçiş ücreti sisteminin başlamasından sonra, aracın kütlesine ve dingil sayısına bağlı olarak telafi ücretleri 150 ila 750 lev arasında olacaktır.
Elektronik vinyetlere gelince, 2020’nin başından beri ülkede 74 milyon BGN değerinde ve bir milyondan fazla e-vinyet satıldı. 17 Şubat’tan itibaren geçerli bir vinyeti olmadan Cumhuriyetçi yol ağında seyahat eden sürücülerin Toll sisteminin kameraları aracılığıyla da cezalandırılacağını belirtmek önemlidir. Vinyet ihlalinde bulunan sürücülerin fotoğrafı çekilecek ve veritabanına otomatik olarak geçirilecektir.
Olaybg.com