Ana Sayfa Gözlemci Sabahtan bu yana kalabalık, „Pasaport Bayramı“ yaklaşıyor

Sabahtan bu yana kalabalık, „Pasaport Bayramı“ yaklaşıyor

968
Paylaş

Temmuz ayının son haftasının ilk iş gününde Pasaport Şubesi önünde kalabalık. Düzinelerce vatandaş sabahın erken saatlerinden beri sıradalar. Türkiye’den yüzlerce göçmen her gün Kırcali bölgesine geri dönüyor,“Doğduğu topraklara ziyaret“ misyonunun bir kısmı belge değişimi olacak. Birçok göçmen için yaklaşmakta olan Kurban Bayramı, Pasaport Bayramı haline gelecek.
Daha önce de yazdığımız gibi, Kırcali ve Smolyan bölgelerinde toplam 97.605 kişisel belgenin yıl sonuna kadar değişmesi gerekiyor, başka bir değişle pasaport şubeleri önünde kabus devam edecek. 2020’nin sonuna kadar 160 gün var, bu da sektörlerdeki çalışanların kesintisiz çalıştığı takdirde günde ortalama 610 başvuru kabul etmesi anlamına gelir. Her iki bölge için toplam 36.692 kimlik kartı ve 60.913 pasaportun değiştirilmesi gerekmektedir. Yapılan açıklamaya göre ise yıl başından beri 18.000 kimlik kartı ve 18.300 pasaport düzenlenmiştir.
İçişleri Bakanlığı Kırcali Emniyet Müdürlüğü emriyle Bulgaristan Kimlik Belgeleri Sektörünün çalışma saatleri iki saat uzatıldı.
Olaybg.com