Ana Sayfa Gündem Yaşlı kadın telefon dolandırıcılarını bezdirdi. Balkonundan 30 bin lev atmayı reddetti, ancak...

Yaşlı kadın telefon dolandırıcılarını bezdirdi. Balkonundan 30 bin lev atmayı reddetti, ancak sahte doktor Kolev yaşlı erkeğin 5 300 levini aldı

1939
Paylaş

Kırcali’den bir yaşlı kadın, telefon dolandırıcılarına balkonundan 30 000 levi atmayı reddetti, bir erkek ise sahte doktora 5 300 lev verdi.
Emniyet Müdürlüğünden telefon dolandırıcıları bu eylemeleri Salı günü gerçekleştirmişler. Saat 11 sularında Blenika köyü sakinlerinden 75 yaşındaki adamın ev telefonuna kendini Doktor Kolev olarak tanıtan bir şahıs telefon etmiş ve kızlarının ameliyatı için 5300 lev istemiş. Kısa bir süre sonra eve paraları almak üzere başka bir şahıs gelmiş. Kırcali Emniyet Müdürlüğüne bu dolandırıcılık vakası bildirildikten sonra polis ekipleri harekete geçmiş, ancak paraları alan şahıs bulunamamıştır. Bu dolandırıcılık olayı için soruşturma başlatılmıştır.
Kırcalili bir bayan da, emniyetin gerçekleştirdiği dolandırıcıları yakalama operasyonu senaryosuyla dolandırılmaya çalışılmış. Sahte polis memuru yaşlı kadından, operasyon sona erdiğinde tekrar iyade edecekleri sözünü vererek balkonundan 30 000 lev atmasını istemiş. Ancak kadın dolandırılmak istendiğini anlamış ve 112 Acil Çağrı Merkezine telefon etmiş.
Emniyet Müdürlüğü vatandaşlara, konu ne olursa olsun, para talep eden hiç kimseyle irtibata geçmemeleri uyarısında bulunuyor.

Olaybg.com