Ana Sayfa Spor Bir dakikada Ogi, şampiyonun eldivenlerini  kendi çıratmasını sağladı ve beşinci ödülünü aldı

Bir dakikada Ogi, şampiyonun eldivenlerini  kendi çıratmasını sağladı ve beşinci ödülünü aldı

1447
Paylaş

Ergünal Sabri, yumruklarıyla Cumhuriyet Şampiyonasından beşinci ödülünü aldı. 17 yaşındaki Kırcalili sporcu artık gençler kategorisinde de şampiyon. Ogi, Ruse’de gerçekleştirilen turnuvada 49 kilo kategorisinde bir dakikada şimdiye kadarki şampiyonu mağlup etmeyi başardı. Dobriçli rakibi, ağır bir nakdowndan sonra 60 saniyede kendisi vaz geçip eldivenlerini çıkardı. Arda Boks’un yetenekli sporcusu ise bir altın madalya daha kazandı.
Elde edilen bu başarıdan birkaç dakika sonra, milli gençlik takımının teknik direktörü Oggi’nin İtalya’da nisan ayında yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılacağını duyurdu. Ergünal Sabri’nin Arda’daki antrenörü Stoyan Uzunov 24rodopi.com önünde şunları paylaştı: “Şüphe götürmeyen kesin bir zafer daha. Kırcali artık büyük bir boksöre sahip.”
Ogi, geçen yıl Albena’da gerçekleştireilen şampiyonada Arupa Gençler Şapiyonu ünvanını almıştır. Artık başka yaş grubunda ve daha ağır kategorilerde yarışıyor. Genç yeteneğimiz, başkentteki Uluslararası Emil Zhechev turnuvasına katılacak, daha sonra da Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak üzere milli takım ile kampa gididiyor. Avrupa Madalyası ona Arjantin’deki Olimpiyatlar için doğrudan kota sağlayacak.
Bu 17 yaşındaki Kırcalilinin 5. Cumhuriyet madalyasıdır, beş kez de Bulgaristan ikincisi olmuştur. Ergünal, geçen yılın için Kırcali’nin bir numaralı sporcusu seçilmişti.

olaybg.com