Ana Sayfa Sinema Cep Herkülü 25 Ekim’de ekranda

Cep Herkülü 25 Ekim’de ekranda

563
Paylaş

Ayla ve Müslüm gibi gişede başarı elde eden filmlerin yapımcısı Mustafa Uslu’nun yeni projesi Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’nun çekimleri başladı. Filmde ünlü sporcuyu Hayat Van Eck canlandıracak. Oyuncu Hayat Van Eck Hollanda Amsterdam’da dünyaya gelmiştir. 6 yaşına kadar yaşantısını Hollanda’da sürdürmüş ardından ailesi ile birlikte İzmir’e taşınmış ve İzmir’de yetişmiştir. Baba tarafından Hollanda kökenli olan Eck’in annesi ise Ankara’lıdır.
2017 yılında Onur Saylak’ın yönetmenliğini üstlendiği Daha isimli sinema filminde rol almış, filmde Gaza karakterini canlandırmıştır. 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde umut veren genç oyuncu ödülünü kazanmıştır.
Spor kariyerine 47 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti.
15 yaşında ilk dünya rekoruna imza atan sporcu, Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda da altın madalya kazandıran ilk sporcu oldu.
Olaybg.com