Ana Sayfa Gündem Ekonomi Bakanı: Sanayi Bölgesi inşaatı birkaç ay içinde başlayacak

Ekonomi Bakanı: Sanayi Bölgesi inşaatı birkaç ay içinde başlayacak

717
Paylaş

 Teklas Varna’da yeni bir fabrika açıyor

Kırcali de dahil olmak üzere Bulgaristan’daki sanayi bölgelerinin inşaatı için önümüzdeki hafta müteahhit ihaleleri başlatılacak. Bu haber, Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov tarafından Vali Nikola Çanev ile yaptığı görüşmede duyuruldu. Bakan Karanikolov’un yaptığı açıklamaya göre, sanayi bölgeleri inşat çalışmaları, yatırımcıdan belirli bir talep beklemeden birkaç ay içinde başlayacaktır.

Sanayi Bölgesi, “Ulusal Sanayi Bölgesi” şirketinin Gledka bölgesindeki eski havaalanı yakınlarına inşa edilecek. Bu amaçla, toplam 95 dekarlık özel devlet mülkiyeti olan iki mülk devlet şirketinin sermayesine ayni katkı olarak devredildi. Çanev, “Konumu son derece uygun. Sanayi bölgesinin potansiyel yatırımcıların gereksinimlerini karşılayacağına ve Kırcali’nin ekonomik canlanmasına güçlü bir ivme vereceğine inanıyorum” diye belirtti.

Toplantıdan sonra Vali ve Ekonomi Bakanı Teklas Bulgaristan şirketini ziyaret etti. Görüşmelerde Yatırım Ajansı Genel Müdürü Stamen Yanev, Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Vratsa Belediye Başkanı Kalin Kamenov da yer aldı.

Bulgaristan’daki bir sonraki “Teklas” fabrikasının Vratsa’da çalışacağı da açıklandı.