Ana Sayfa TOP Eski Kırcali’nin onarımı için 1.7 milyon lev (fotoğraflar)

Eski Kırcali’nin onarımı için 1.7 milyon lev (fotoğraflar)

837
Paylaş


Kırcali’nin en eski mahallesinin sokak ve kaldırımlarının onarım ve rehabilitasyonuna 1 709 086 BGN yatırım yapılacak. Çarşamba günü, Belediye Başkanı Hasan Azis, Üreticiler Pazarı kavşağında bu büyük ölçekli projenin ilk kazısını gerçekleştirdi. Faaliyetler Haci Dimitır Meydanı ile İvan Vazov, Kliment Ohridski ve Dobruca sokaklarını kapsayacak. Buraya enerji tasarruflu sokak aydınlatması da yerleştirilecek.
Bu üç sokak, Kırcali şehrinin en eski mahallesinin ana arterleridir. Sokaklar bir yandan bu bölgede yaşayan vatandaşların ve çevresindeki yerleşim yerlerinin sakinlerine şehrin diğer bölgelerine erişimi sağlarken, diğer yandan Kırcali barajının ve çevresindeki yerleşim yerlerinin tatil alanlarına seyahat ederken ilçe sakinleri ve misafirleri tarafından kullanılırlar.
Haci Dimitır Meydanı, şehrin ulaşım sisteminde eski ve orta kısımlarını birbirine bağlayan önemli bir noktadır. Üç sokak için çalışma projesi enerji tasarrufunu sağlayan sokak aydınlatması ve kaldırım rekonstrüksiyonu, bordür değişimi, yol onarımı, drenaj ve sokak aydınlatma sisteminin onarımı öngörmektedir.
Bu çalışmalar, 5 milyon lev değerindeki “Kırcali Şehrinde Sokakların ve Kaldırımların Onarımı ve Rehabilitasyonu“ projesinin bir parçasıdır.
Olaybg.com