Ana Sayfa Siyaset Hasan Azis: Hak ve Özgürlükler Hareketi örgütlerini güçlendirme sürecinde, diğer siyasi projede...

Hasan Azis: Hak ve Özgürlükler Hareketi örgütlerini güçlendirme sürecinde, diğer siyasi projede “yaprak dökümü”

35
Paylaş

Lütfi Mestan’a atıfta bulunarak HÖH Başkan Yardımcısı Hasan Azis, Bulgaria On Air TV stüdyosunda, “HÖH’te örgütlerinin güçlendirme süreci devam ediyor, diğer siyasi projede ise “yaprak dökümü” başlamıştır” diyebelirtti. Bugün Kırcali’deki Hak ve Özgürlükler Hareketinin, 29. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Hasan Azis, Mestan’ın partisinin yönetim kurulundan ayrılan 30 kişi hakkında yorumda bulunarak şunları dile getirdi: “Başkalarına inanan insanların HÖH’e geri dönme eğilimleri var. Politikamız tüm vatandaşların, halkın çıkarınadır. Diğerlerinde meydana gelen “yaprak dökümü”, bu projeye artık ilgi olmadığını gösteriyor.”

Mestan ve yandaşlarını HÖH’ün tekrar örgütüne kabul edip etmeyeceği sorusuna Hasan Azis şu yanıtı verdi: “Bu konuda konumumuz net ve kesindir – kandırılan insanlara kapımızı hiç bir zaman kapatmadık. Kapımız herkese açıktır, bu da HÖH’ün gücüdür. Tek koşul, sıradan parti üyeleri olarak başlamaları. Milletvekili olarak geri dönmeyi beklemesinler. Partideki yollarını yürümeleri gerekiyor, ama önce halk tarafından kabul edilmeleri gerek.”

Olaybg.com