Ana Sayfa Gündem Kırcali Savcılığı Lütvi Mestan’ın mülkiyet durumu hakkında bilgi topluyor

Kırcali Savcılığı Lütvi Mestan’ın mülkiyet durumu hakkında bilgi topluyor

676
Paylaş

Kırcali Bölge Savcılığı, tekrar tutuklama tedbiri alabilmek için Lütvi Mestan’ın mülkiyet durumu hakkında veri topluyor. Blic ajansının verdiği habere göre, bu bilgileri Cumhuriyet Başsavcısı Sözcüsü Rumyana Arnaudova’nın düzenlenen brifinge söylemiştir.

Arnaudova şunları belitiyor: “Lütvi Mestan hakkında 10.000 lev değerinde kefaletle serbest bırakılma kararı alınmıştı. Sürücü ehliyetine el konulma geçici tedbir alındı ve savcının izni olmadan ülkeyi terk etmesi yasaklandı.” Arnaudova’nın belirttiklerine göre, Lütvi Mestan’ın Kırcali Bölge Mahkemesine şikayeti üzerine, Savcılığın kefalet miktarını haklı çıkarmak için mülk durumunu gösterir belge sunmadığı gerekçesiyle kararını geçersiz kılmıştır.

Rumyana Arnaudova daha, “Bölge Mahkemesinin bu kararıyla Mestan, herhangi bir gözaltı kararına bağlı olmadan kaldı. Tekrar bir gözaltı tedbiri alabilmek için Kırcali’deki Bölge Savcılığının yaptığı şey, acilen mal varlığı ve mülklerine ait bilgileri toplamak, hangi mülke sahip olduğunu, gelirini, ne tür bir motorlu taşıtının olduğunu bulmaktır” diye açıkladı.

Başsavcı Sözcüsü, Savcılığın şahsın bir gözaltı önlemi olmadan kalamayacağı fikrinde olduğunu belirtti.

Arnaudova, “Savcılık deliller sağladı, ancak görünüşe göre bunlar yeterli görülmedi. 24 saat içinde delilleri toplamamız mümkün değil. Sizce sadece Mestan’ın kullandığı aracın değeri nedir” diye ilave etti ve aynı önlemin talep edilebileceğini belirtti. “Belki en geç Pazartesi sonuca varılmış olunacaktır” diye konuştu.

Olaybg.com