Ana Sayfa TOP 41 milyon levin bir kısmı Kırcali’deki yaşlılar ve engellilere merkezlerine verilecek

41 milyon levin bir kısmı Kırcali’deki yaşlılar ve engellilere merkezlerine verilecek

1081
Paylaş

Kırcali, engellilere ve yaşlılara yönelik sosyal hizmetlerin altyapısının oluşturulması için verilecek olan 41.4 milyon BGN tahsisinin bir parçası olacak.
Bölge Gelişim Bakanlığının verdiği bilgiye göre, bu maddi destek Büyüyen Bölgeler 2014-2020 Operasyonel Programın Yaşlılara ve Engellilere Yönelik Sosyal Hizmetlerin Kurumlar Dışına Çıkarma Desteği prosedürü ile sağlanacaktır.
Bölge Gelişim ve Bayındırlık Bakanlığı tarafından yönetilen program kapsamında doğrudan hibe verme prosedürünün Mart 2018’de ilan edilmesi öngörülüyor.
Smolyan ve Kırcali’nin de arasında olduğu ülkedeki 29 belediye için sağlanan bu maddi destek ile yaşlılar ve ailelerini desteklemeye yönelik 6 günlük merkezinin inşa edilmesi veya tamiratı, donatımı ve ekipmanlarının sağlanması için öngörülmektedir. Bu paralar ile farklı zihinsel ve ruhsal özürlükleri veya kendi bakımını gerçekleştiremeyen yaşlılara ve engellilere 68 merkez inşa edilecek veya tamir edilecektir.
Kurumlar dışına çıkarılma süreci, önlemlerin tamamlayıcılığını ve tutarlılığını sağlamak için İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi 2014-2020 Operasyonel Programı ile Büyüyen Bölgeler 2014-2020 Operasyonel Program arasında entegre ve koordinasyon içinde uygulanacaktır.
Yeni sosyal hizmetler ve yeni inşa edilen sosyal altyapı ile ilgili önlemler, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi 2014-2020 Operasyonel Programı kapsamında finanse edilecektir.

olaybg.com