Ana Sayfa Gündem Kaçırıldığını iddia eden Benli’nin amacı Bulgaristan’da oturma izni almak

Kaçırıldığını iddia eden Benli’nin amacı Bulgaristan’da oturma izni almak

2016
Paylaş

Kaçırılma olayı ile Bulgaristan’da medyanın gündemine gelen Türk vatandaşı Şükrü Benli’nin sarkıntılık suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

Bir süre önce Svilengrad şehrinden kaçırıldığını iddia ederek polise başvuran Benli’nin daha önce Edirne’de dükkanında çalışan bir bayana sarkıntılık ettiği kaydedildi.

Gazeteci olduğu konusunda Bulgar medyasını da yanıltan Benli’nin, yazılarından dolayı Türkiye’de tehlikede olduğu algısını yaratarak Bulgar makamlarından oturma izni almak istediği belirtildi.

Polis kaynakları, Benli’nin Türkiye’de can güvenliği olmadığını belirterek çeşitli iddiları ortaya attığını ancak söylediklerinin soruşturma aşamasında inandırıcı bulunmadığını vurguladı.

BULGAR YETKİLİLER RAHATSIZ

Kendisiyle görüşen Bulgar gazetecileri yanıltan Benli’nin Bulgarıstan’da resmi makamlarda rahatsızlık yarattığı ifade edildi.

Bulgar gazeteciler, Benli olayının Bulgaristan’ın uluslararası imajını zedeleyerek yabancıların kaçırıldığı bir ülke konumuna düşürüldüğü yönünde yetkililerden gelen yorumları işaret ederek uluslararası yayın kuruluşlarına da yansıyan “Bulgaristan’da gazeteci kaçırıldı“ başlıklı haberlere dikkat çekiyor.