Ana Sayfa Spor Kız boksörlerimize madalya! Avrupa’nın en iyi boksörü, Olimpiyatlara götürecek ilk adımı atmak...

Kız boksörlerimize madalya! Avrupa’nın en iyi boksörü, Olimpiyatlara götürecek ilk adımı atmak üzere ringe çıkıyor

1233
Paylaş

Kırcali yeniden bayanlar boksunda madalya sahibi oldu. Arda’nın 14 yaşındaki boksörü Yıldız Raim, Ruse’de düzenlenen Devlet Gençler Şampiyonasındaki ilk karşılaşmasında bronz madalya kazandı.
24rodopi.com önünde Arda boks kulübünü antrenörü Stoyan Uzunov şunları paylaştı: “18 yaşına kadar kızlar kategorisinde yarışan kızımız için büyük bir başarı. Bayanlar boksunu tekrar canlandırmak üzereyiz ve Neli Uzunova, Ralitsa Hristova, Mariya Pavlova ve Hafize Osman dönemindeki gibi başarılara imaza atmaya hazırız.” Yarın, 49 kilo kategorisinde Avrupa Şampiyonu Ergunnal Sabri yarı finale çıkacak. Bu ise 17 yaşındaki Kırcalilinin, Arjantin Gençlik Olimpiyatları’na ilk adımı.
Eğer Ogi Cumhuriyet altınını tekrar kazanırsa, Nisan ayında İtalya’da yapılacak olan Eski Kıta Şampiyonasında milli takımın bir parçası olacak. İtalya madalyası ise bokstaki en yertenkli sporcumuza Olimpiyat kotası getirecek.
Diğer güçlü Kırcalili – Mehmed Çakırov-Gambi ise çeyrek finalde oynayacak. Arda formasıyla yarışan sporcu, ikinci yarı finalde rakibini daha ilk dakikada karşılaşma dışı bırakabildi. Antermanlara katılmamasına rağmen Gambi iyi bir form sergiliyor. 17 yaşındaki Kırcalili, dövüş sporlarının yasak olduğu eğitim yatılı okulunda. Çakırov mayıs ayında 18 yaşını dolduracak. Şu aralar baba olmaya hazırlanıyor.
75 kilo kategorisinde Altu Alef de ikinci yarı finale çıkacak.
Arda’nın boksörlerinden Kristiyan Kovaçev ise, Albena’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında bronz madalya kazanan rakibine mağlup düştü.

olaybg.com