Ana Sayfa TOP Bulgaristan’ın Razgrad Valisi Günay Hüsmen tedavisi için Edirne’yi tercih etti

Bulgaristan’ın Razgrad Valisi Günay Hüsmen tedavisi için Edirne’yi tercih etti

1106
Paylaş

Solunumunda burnundan kaynaklı sıkıntı yaşayan Razgrad Valisi Hüsmen, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Doktorunun muayenesi sonrası ameliyat olması gerektiği bildirilen Vali Hüsmen, burada ameliyat edildi. Vali Hüsmen hastanenin Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Bölümü’nde dün solunum problemi nedeniyle septorinoplasti (burun estetiği) ameliyatı geçirdi.
Edirne Valisi Günay Özdemir de ameliyatın ardından hastanedeki odasında Hüsmen’i ziyaret ederek, meslektaşına geçmiş olsun dileklerini iletti.
„Türk soylu Bulgar vatandaşları buraya akın eder“
Hüsmen, AA muhabirine „mükemmel bir hastanede mükemmel bir sağlık ekibinin elinde“ tedavi olmaktan çok memnun olduğunu söyledi.
Bulgaristan’dan pek çok Türk soylunun da tedavi için Edirne’ye koşacağını ifade eden Hüsmen, „Edirne ve Razgrad’taki doktorlar arasında iş birliği yapılması yönünde karar alındı ve bununla ilgili protokol imzalanacak. Vali Günay Özdemir Bey’in çok güzel çalışmaları var. Türk asıllı Bulgar vatandaşlarına Türk vatandaşı gibi hizmet veriliyor ve aynı fiyat uygulanıyor denildi. Bulgaristan’dan Edirne’ye tedavi olmak için büyük akın olur. Edirne devlet hastanesi mükemmel bir hastane, her şey son teknoloji.“ diye konuştu.

Kaynak: AA

olaybg.com