Ana Sayfa Gözlemci Kırcalili öğrenciler 14 gün karantinaya alınacak! Varna’ya seyahat ediyor…

Kırcalili öğrenciler 14 gün karantinaya alınacak! Varna’ya seyahat ediyor…

1001
Paylaş

24rodopi.com önünde Bölge Sağlık Müfettişliği Başkanı Dr. Viktor Kirçev, “Milano’dan uçakla gelecek olan tüm Kırcalili öğrenciler uçaktan iner inmez daha Varna’da muayene edilecek. Herhangi bir hastalığın semptomları tespit edilirse, öğrenci oradaki hastanenin Enfeksiyon bölümünde kalacak. Bir koronavirüs şüphesi yoksa, Kırcali’ye geri dönecekler ve 14 gün boyunca evlerinde karantina altında kalacaklar. Bu zaman zarfında aile hekimlerinin takibi altında olacaklar. Aile hekimlerine gerekli talimatlar verilmiştir” diye açıkladı.
Daha önce verdiğimiz habere göre, Milano yakınlarındaki küçük bir kasabada 16 gün geçiren 8 Kırcalili öğrenci ve iki öğretmeni acilen Bulgaristan’a dönüyor. Grup, Erasmus + programı kapsamında İtalya’daki bir kardeş okul ziyaretindeydi. Program kapsamındaki ortak eğitimin 29 Şubat’a kadar sürmesi planlanılıyordu, ancak koronavirüs vakaları nedeniyle Milano ve çevresinin kriz bölgesi ilan edilmesiyle ziyaret sonlandırıldı.
Bir öğretmenleri ile birlikte yedi öğrencinin bugün Varna havalimanına dönmesi bekleniliyor. Öğrencileri karşılamak üzere Bölge Eğitim Müfettişliği Başkanı Grozdan Kolev de Varna’ya hareket etmiştir. Bu gece, son öğrenci de diğer öğretmenle birlikte Belgrad’a iniyor. Yarın başka bir uçakla Sofya’ya gelecek.
Olaybg.com